Címlap

Böjte Csaba előadása 2017. március 31-én

Nyomtatás PDF

„Holnap minden ember azzá válik, amit ma tesz, amit gondol, mond, cselekszik. Életünk minden egyes órája igazából emberré válásunk, kibontakozásunk egy-egy újabb lépcsőfoka.”


 

 

Böjte Csaba előadása

2017. március 31-én

Iskolánkat meglátogatja, és előadást tart kicsiknek és nagyoknak fr. Böjte Csaba ferences szerzetes, a dévai Szent Ferenc Alapítvány alapítója, motorja, lelkesítője a dísztermünkben. Szeretném, ha az előadások megdöbbentenének minket. Megnyitnák a szívünket a többre, a jóra, a szépre, hogy a kicsinyes, önző, ellustult és siránkozó életünkből kiléphessünk. Szeretném, ha fiataljainkban feltámadna a vágy, hogy ők is bekapcsolódjanak Isten munkájába.

A Szent Ferenc Alapítvány Erdélyben 31 bentlakó otthonában, 49 napközi otthonában, Magyarországon 2 napközi otthonában  jelenleg  2.300 árva vagy szegény sorsú gyermeket gondoznak nagy szeretetben. Az alapítvány működése során összesen 5.000 gyermekkel foglalkoztak.

Az előadások időpontjai:

9:45 – 10:30 1-4. évfolyam és 5.A, 5.B, 5.C osztályok számára (322 fő);

10:45 – 11:45 6-8. évfolyam és 9.C, 9.Ny osztályok számára (311 fő);

13:15 – 14:15 9.A, 9.B, 9D osztályok, a 10., 12. évfolyamok számára (305 fő);

14:30 – 15:30 11. évfolyam (108 fő) és a SZÜLŐK és VENDÉGEINK számára

15:30 – 16:00 Könyvvásárlási és könyvdedikálási lehetőség. A könyvvásárlással az Alapítvány munkáját segítjük.

*Kérem az osztályokat éppen tanító pedagógusokat, úgy tervezzék az órát, úgy fejezzék be, hogy időben odakísérhessék az osztályokat a díszterembe!

Az igazi Nagyböjt, a Szent Negyven Nap nem a lemondásokról, nem a böjtről szól, - ez mind semmi. Az igazi Nagyböjt a szívünk megnyitását jelenti Isten és embertársaink felé a jócselekedetek által. Kérem, az osztályokat, tanulóinkat, hogy bármily kevéssel is, de járuljanak hozzá a Szent Ferenc Alapítvány által gondozott, támogatott gyermekek javára. Kérem, adományaitokat jutassátok el március 31. reggeléig a gazdasági irodába.

Kérem a szülőket, hogy adományaikkal támogassák a dévai gyerekeket olyan bőkezűen, mint ahogy ezt tették decemberben is.

 

 

Partneriskola

 

Szent István Királyról és a Boldogságos

Szűzről Nevezett ősrégi Papnevelő Intézet

hittan

Esztergomi Hittudományi Főiskola

erkölcstan képzésének gyakorló helye

Támogatott böngészők:

Ajánlott min. felbontás: 1152x864

Oldal látogatottság

Tagok : 4
Tartalom : 676
Webcímek : 6
Tartalom találatai : 3227489

Ki olvas minket

Oldalainkat 167 vendég böngészi

Büszkeségeink