Címlap

Beszámoló a IV. korcsoportos lány Városi kosárlabda Diákolimpiáról

Nyomtatás PDF

A Városi Kosárlabda Diákolimpiát az Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnázium rendezte meg 2019-03-04-én 12.00-órától az iskola Sportcsarnokában.

A tornán előzőleg három csapat jelezte a részvételét a Babits Mihály Általános Iskola, 12 fővel, a házigazda csapata, 14 fővel. Előzetesen jelezte még részvételi szándékát a Dobó Katalin Gimnázium csapata, de a torna végéig nem érkeztek meg. Mivel csak két csapat játszott a Városi Diákolimpián ezért sorsolásra nem volt szükség. Az első negyedet a házigazda hozta 21: 10-re a második negyedben az addig sok hibával játszó Babits magára talált, de ehhez kellet az ellenfél harmat gyenge játéka, ami a védekezésre és a támadásra egyaránt igaz volt. Második negyed tehát 4:30. A harmadik negyed kiegyenlítettebb volt, amit ismét a hazai csapat hozott 11:6-ra. Az utolsó negyedben újfent nyomasztó vendégfölény 4:15, így a mérkőzés végeredménye 40:61 a Babits Mihály általános Iskola javára.