Címlap

Beszámoló a 2018/2019. tanévi Mezei Futás Diákolimpia Országos Döntőről

Nyomtatás PDF

Iskolánk tanulói ismét részt vettek egy országos versenyen, melyre a kicsit korábban megrendezett Megyei Mezei Futó Diákolimpián lehetet „meghívót” kapni. Vagyis a megyein egyéni számban az első négy, míg csapatban az első kettő került be automatikusan az Országos Bajnokság Döntőjébe.

Április 10-én indult csapatunk egy kisbusszal és egy személyautóval a verseny helyszínére, három egyéni versenyzővel és két öt fős csapattal. A megérkezést követően a rajtszámok felvétele és ellenőrzése zajlott, majd pontban délben indult a verseny a legfiatalabb korosztály a II. korcsoportos lányok futamával, ahol a táv 1,5 km volt.

Vígh Boglárka            164. hely

Az indulók számáról csak annyit, hogy volt olyan futam, ahol közel 300-an álltak rajthoz. Iskolánk tanulói eredményesen szerepeltek, hiszen itt az ország legjobb futóival kellett megmérkőzniük, úgy, hogy adott sportáguk egyiküknek sem a futás, hanem a vívás, úszás jégkorong stb. volt.

Gratulálunk az elért eredményekhez és kívánunk nekik sok szép sportsikert még választott sportágukban is, külön köszönjük a felkészítő sportági szakemberek munkáját, és a lehetőséget, hogy biztosították tanítványaik részvételét ezen a versenyen is.